آموزش بروکر ویندزور (Windsor)؛ ثبت‌نام و انجام معاملات

ویندزور یکی از قدیمی‌ترین بروکرهای دنیا است که بیشتر از 3 دهه سابقۀ خدمات‌رسانی به تریدرها را در کارنامه دارد و به ایرانی‌ها هم خدمات می‌دهد.

فارکس آموزش بروکر ویندزور (Windsor)؛ ثبت‌نام و انجام معاملات

فعالیت در بازار فارکس به‌واسطۀ بروکرها قابل انجام است. از بین هزاران بروکری که وجود دارند، تنها تعدادی از آن‌ها به ایرانی‌ها خدمات ارائه می‌کنند؛ یکی از این بروکرها که ما ایرانی‌ها می‌توانیم از آن استفاده کنیم، ویندزور (Windsor) نام دارد.

اینجا توصیه می‌کنیم اول مقالۀ آموزش گام به گام فارکس (آموزش فارکس از صفر تاصد) را بخوانید تا شناخت کاملی از بازار ارزها، Foreign Exchange یا FX Market به دست آورید.

در این مقاله، می‌خواهیم چگونگی ثبت‌نام در بروکر ویندزور و انجام معاملات در آن را آموزش دهیم.

برای اینکه هرگونه شک‌وشبهه احتمالی را از بین ببریم و کمک کنیم با دید بهتری تصمیم‌ بگیرید، لازم است اول یک بررسی کلی روی بروکر Windsor داشته باشیم.

بررسی اجمالی و کلی بروکر ویندزور (Windsor)

ویندزور یکی از قدیمی‌ترین بروکرهای دنیا است و تأسیس آن به سال 1988 برمی‌گردد؛ یعنی بیشتر از 35 سال قبل؛ پیش از اینکه اینترنت فراگیر شود و تمام بازارهای مالی به آن وابسته شوند! دفتر مرکزی این بروکر هم در کشور قبرس قرار دارد.

مشتریان ویندزور در بیشتر از 80 کشور سیاره پراکنده شده‌اند و طی این همه سال فعالیت، این بروکر توانسته توجه و البته اعتماد طیف گسترده‌ای از تریدرها را جلب کند.

همان‌طور که بالاتر گفتیم، این بروکر مشکلی با ایرانی‌ها ندارد و انواع خدمات را به آن‌ها ارائه می‌کند. پشتیبانی از زبان فارسی هم کامل است و می‌توانید روی دریافت کمک به زبان مادری حساب باز کنید.

ویندزور از 3 رگولاتوری تبعیت می‌کند که CySEC، IFCS و JSC نام دارند. سرویس‌های این بروکر مناسب انواع تریدرها با هر سرمایه‌ای است؛ یعنی هم اشخاص، هم کسب‌وکارها و هم ارگان‌های بزرگ می‌توانند سراغ ویندزور بروند و مطمئن باشند هر نیازی که دارند برطرف خواهد شد.

تریدرها می‌توانند طیف گسترده‌ای از دارایی‌ها را با کمک این بروکر خریدوفروش کنند که عبارتند از:

  • Forex (جفت‌ارزها)
  • Commodities (نفت، گاز، طلا و...)
  • Indicies (شاخص‌های بازار سهام)
  • Shares (سهام شرکت‌های خصوصی)

پس علاوه‌بر سابقۀ زیاد و اعتبار بالا، تنوع دارایی‌هایی که می‌توان در ویندزور معامله کرد، یکی دیگر از مزایای این بروکر است.

البته که قدمت بالای این بروکر، مانع از آن تشخیص بسیاری از نیازهای امروزی بازارهای مالی و تریدرهای عصر فعلی شده است؛ این موضوع به ضعف در بخش‌هایی از ویندزور منجر شده است. مثلاً در رابطه با پلتفرم‌های معاملاتی، فقط متاتریدر 4 در دسترس تریدرها قرار می‌گیرد و خبری از نسخۀ پیشرفته‌تر آن، یعنی متاتریدر 5 نیست.

جالب است که از طرف دیگر، آن‌ها از پرداخت با کریپتوکارنسی پشتیبانی می‌کنند! درحالی‌که بروکر تازه‌تأسیسی مثل تایم فارکس، کلاً امکان واریز و برداشت با هیچ نوع رمزارزی را برای مشتریانش فراهم نمی‌کند!

اگر نظرات تریدرها در پلتفرم‌های مختلف را بخوانید، به‌طرز جالبی می‌بینید که اغلب دیدگاه‌ها منفی است و بیشتر آن‌ها دل خوشی از این بروکر ندارند! مشخصاً، انتقادات زیادی پیرامون نحوۀ پشتیبانی از مشتریان وجود دارد و بسیاری معتقدند کیفیت این بخش خیلی پایین است.

یک ماجرای جالب: چندی پیش، ویندزور یک دعوی قضایی علیه مشتریان خود راه انداخت و از آن‌ها به‌خاطر نظرات منفی در پلتفرم‌های مختلف شکایت کرد!!

با اینکه سابقه، قدمت و اعتبار ویندزور غیرقابل چشم‌پوشی است، نمی‌توان انتقادات و اعتراضات زیاد به این بروکر را هم نادیده گرفت.

درهرصورت، اگر با در نظر گرفتن همۀ جوانب، همچنان می‌خواهید از این بروکر سرویس بگیرید، با ما همراه باشید تا چگونگی ثبت‌نام در آن را آموزش دهیم.

آموزش نحوۀ ثبت‌نام و انجام معاملات در بروکر ویندزور (Windsor) طی 5 مرحله

مراحلی که در ادامه می‌خوانید را به‌ترتیب انجام دهید تا همه‌چیز برای خریدوفروش دارایی‌های مختلف در ویندزور آماده شود.

مرحلۀ اول: ورود به سایت و آغاز فرایند ثبت‌نام

با استفاده از آدرس windsorbrokers.com وارد سایت اصلی این بروکر شوید و روی دکمۀ آبی‌رنگ OPEN ACCOUNT کلیک کنید.

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 1

در صفحۀ جدید، زبان را به فارسی تغییر دهید و اطلاعات خواسته‌شده در پنجرۀ زیر را وارد کنید:

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 2

همان‌طور که می‌بینید، در فیلد اول که کشویی است، باید کشور خود را انتخاب کنید؛ خوشبختانه، همان‌طور که گفتیم، امکان انتخاب ایران وجود دارد.

در فیلدهای بعدی، به‌ترتیب نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را بنویسید. در فیلد آخر هم یک کلمۀ عبور قدرتمند برای اکانتی که قرار است بسازید تعیین کنید. در نهایت، تیک جلوی عبارت "من تأیید می‌کنم که شهروند آمریکا نیستم" را بزنید؛ چون ویندزور به شهروندان ایالات متحده خدمات نمی‌دهد.

در آخر روی دکمۀ آبی‌رنگ ثبت‌ نام کلیک کنید تا وارد داشبورد بروکر شوید.

نکته: نام و نام خانوادگی باید با حروف لاتین و مشابه آنچه در گذرنامه آمده، نوشته شود.

مرحلۀ دوم: تأیید آدرس ایمیل

کار بعد از ورود به داشبورد تمام نمی‌شود و باید یک‌سری اقدامات دیگر انجام دهید تا امکان خریدوفروش دارایی‌های مختلف توسط ویندزور فراهم شود.

اول از همه، باید آدرس ایمیلی که هنگام ثبت‌نام وارد کردید را تأیید کنید. در همان ابتدای صفحه می‌بینید که پیامی مبنی‌بر این موضوع نمایش داده می‌شود:

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 3

پس به صندوق ورودی یا Inbox ایمیل خود بروید و بعد از پیدا کردن ایمیل ارسال‌شده توسط ویندزور، وارد آن شوید. پیامی مشابه آنچه در تصویر زیر است را خواهید دید:

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 4

روی تأیید آدرس ایمیل کلیک کنید تا پیام زیر را ببینید:

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 5

روی دکمۀ آبی‌رنگ ورود کلیک کنید تا به داشبورد اصلی بروکر برگردید.

مرحلۀ سوم: تکمیل پروفایل

حالا در داشبورد، پیام مرتبط با تأیید ایمیل از بین رفته و جای خود را به پیام جدیدی داده که از شما می‌خواهد پروفایل خود را تکمیل کنید:

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 6

روی دکمۀ آبی‌رنگ پروفایل خود را کامل کنید، کلیک کرده تا وارد صفحۀ زیر شوید:

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 7

از فیلد کشویی عنوان، جنسیت خود را انتخاب کنید. برای دکترها هم یک گزینۀ جداگانه تعیین‌شده که اگر آن را اتنخاب کنید، فیلد دیگری برای تعیین جنسیت ظاهر خواهد شد. نام، نام خانوادگی و کشور که قبلاً تعیین شده‌اند. تاریخ تولد را وارد و روی دکمۀ بعدی کلیک کنید تا به مرحلۀ بعد بروید.

در صفحۀ جدید، باید آدرس خود را ثبت کنید:

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 8

کد تلفن، شمارۀ تلفن، کشور محل اقامت و ایمیل قبلاً تعیین‌تکلیف شده‌اند. پس باید فیلدهای مربوط به آدرس، پلاک خانه / خیابان، شهر محل سکونت، استان و کد پستی را پر کنید. در نهایت روی دکمۀ بعدی کلیک کنید تا به صفحۀ بعد هدایت شوید.

اگر نیازی به تغییر اطلاعات صفحۀ قبلی بود، از دکمۀ بازگشت استفاده کنید.

اینجا باید ریز اطلاعات مالی خود را در اختیار ویندزور قرار دهید.

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 9

6 فیلد وجود دارند که باید آن‌ها را با اطلاعات خواسته‌شده پر کنید. پر کردن همۀ فیلدها ضروری است و نمی‌توان هیچ‌کدام را خالی رها کرد. روی بعدی کلیک کنید تا به صفحۀ بعدی بروید.

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 10

اطلاعات این بخش مربوط به معاملاتی است که می‌خواهید در بروکر Windsor انجام دهید. با توجه به اهدافی که در سر دارید، گزینه‌های درست را برای هر 3 فیلد انتخاب و روی بعدی کلیک کنید.

در صفحۀ جدید، ابتدا تنها یک فیلد خواهید دید که از شما می‌پرسد آیا در ترید تجربۀ قبلی دارید؟ دو گزینۀ بله و خیر وجود دارند؛ هرکدام را انتخاب کنید، اطلاعات تکمیلی مورد نیاز ظاهر می‌شوند که باید تکلیف آن‌ها را هم مشخص کنید.

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 11

مثل دفعات قبل، روی بعدی کلیک کنید و به مرحلۀ بعد بروید.

این صفحه هم یک فیلد دارد. باید اهرمی که می‌خواهید در معاملات به کار بگیرید را معلوم و روی دکمۀ بعدی کلیک کنید. کوچک‌ترین اهرم 1:10 است و بزرگ‌ترین اهرم 1:1000.

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 12

این بخش آخرین صفحه از فرایند کامل کردن پروفایل است. قاعدتاً باید تیک هر دو دایره را بزنید و روی پایان کلیک کنید.

مرحلۀ چهارم: باز کردن حساب حقیقی

بعد از تکمیل پروفایل، به‌صورت خودکار به بخش حساب‌ها منتقل می‌شوید و پیام زیر را می‌بینید:

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 13

کلیک روی دکمۀ آبی‌رنگ حساب حقیقی باز کنید، به نمایان شدن پنجرۀ زیر منجر می‌شود:

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 14

تنها واحد ارزی که می‌توانید انتخاب کنید USD است؛ این از فیلد اول. در فیلد دوم هم باید پسوردی که هنگام ساخت اکانت تعیین کردید را بنویسید. روی ایجاد حساب کلیک کنید.

اینجا لازم است به انواع حساب‌هایی که می‌توانید در بروکر ویندزور بسازید بیشتر بپردازیم.

MT4 Prime Account

این نوع حساب‌ها برای تریدرهای تازه‌کار و آن‌هایی که در سطح متوسط قرار دارند، گزینۀ خیلی خوبی محسوب می‌شوند. اکانت‌های Prime کلی امکانات ارائه می‌کنند که باعث بهبود توانایی‌های معامله‌گر می‌شوند و به او کمک می‌کنند به اهداف مالی مد نظر خود دست بیابد.

اگر سراغ این نوع حساب‌ها بروید، به طیف گسترده‌ای از دارایی‌ها برای خریدوفروش دسترسی خواهید داشت. اسپردها رقابتی هستند و کمیسیون کم است؛ به همین خاطر، هزینه‌های معامله پایین می‌آید و سود افزایش پیدا می‌کند.

اجرای سفارش‌ها با حساب Prime سرعت بالایی دارند و بلافاصله صورت می‌گیرند. بزرگ‌ترین اهرمی که می‌توانید در این نوع حساب‌ها به کار بگیرید، 1:500 است و حداقل سرمایۀ لازم برای افتتاح آن، برابر با 100 دلار.

MT4 Zero Account

این نوع حساب بیشتر به‌ درد تریدرهای حرفه‌ای می‌خورد. کلی قابلیت پیشرفته در اکانت Zero وجود دارند که تجربۀ معامله را به سطحی دیگر می‌برند.

این نوع حساب هم دسترسی به طیف گسترده‌ای از دارایی‌ها را فراهم می‌کند. اسپردها هم بسیار فشرده هستند.

اجرای سریع سفارش‌ها، با از بین بردن هرگونه تأخیر، به تریدر کمک می‌کنند بلافاصله از فرصت‌های پیش‌آمده در بازار نهایت بهره را ببرد. ضمناً، حداقل سرمایۀ لازم برای افتتاح چنین حسابی 2500 دلار است.

همان‌طور که گفتیم، ویندزور فقط از پلتفرم معاملاتی Meta Trader 4 پشتیبانی می‌کند و به همین دلیل، پسوند هر دو نوع اکانت MT4 است.

Demo Account

مثل بیشتر بروکرهای معروف و کاردرست، ویندزور هم اکانت دمو در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد تا در فضایی ایمن و با استفاده از پول مجازی، مهارت‌های خود را بسنجند.

اگر تازه‌کار هستید، بهتر است ابتدا با اکانت دمو شروع کنید و بعد از اینکه مطمئن شدید آمادگی کامل برای معامله با پول واقعی را دارید، سراغ دو اکانتی که بالاتر معرفی کردیم برویم. همان‌طور که گفتیم، مشخصاً برای تازه‌کارها، MT4 Prime Account گزینۀ مناسب‌تری است.

مرحلۀ پنجم: بارگذاری مدارک هویتی و اثبات آدرس

بعد از ساخت اکانت، برای اینکه بتوانید خریدوفروش را آغاز کنید، باید مدارک مورد نیاز ویندزور را آپلود کنید.

پیام زیر را در بالای صفحه می‌بینید:

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 15

روی آپلود مدارک کلیک کنید.

لازم است یکی از مدارک زیر را بارگذاری کنید تا هویت شما برای بروکر اثبات شود:

  • کارت ملی
  • گذرنامه
  • گواهینامه رانندگی

نوشتن شمارۀ مدرک و وارد کردن تاریخ انقضای آن هم ضروری است.

انجام معاملات در بروکر ویندزور، مرحله 16

روی ارائۀ مدرک شناسایی کلیک کنید تا به صفحۀ بعدی بروید؛ جایی که باید گواهی محل سکونت، مثل قبوض خدماتی را بارگذاری کنید.

بعد باید منتظر بمانید تا درستی مدارک بارگذاری‌شده اثبات شوند تا امکان خریدوفروش دارایی‌ها فراهم شود.

در آخر هم بسته به دستگاهی که می‌خواهید از طریق آن معاملات را پیش ببرید، نسخۀ مناسب متاتریدر 4 را دانلود می‌کنید و رسماً وارد بازار فارکس می‌شوید.

این هم از این. آموزش اینجا به پایان می‌رسد. اگر موافق باشید، برویم سراغ جمع‌بندی مقاله.

ویندزور بهترین بروکری است که می‌توانیم سراغش برویم؟ راستش را بخواهید نه!

همان‌طور که گفتیم، با وجود سابقه و اعتبار بالا، اعتراضات زیادی به بروکر Windsor می‌شود. شنیده‌اید می‌گویند تا نباشد چیزکی، مردم نگویند چیزها؟ این ضرب‌المثل دربارۀ ویندزور هم صدق می‌کند.

در کل که شاید بهتر باشد سراغ بروکرهای کامل‌تر و بهتری مثل آلپاری و لایت فارکس بروید؛ ولی اگر مصر هستید از این بروکر برای انجام معاملات در بازار فارکس استفاده کنید، در این مقاله آموزش کامل بروکر ویندزور را تقدیم کردیم تا هیچ مشکلی برای این کار نداشته باشید.

امیدواریم توانسته باشیم به تمام پرسش‌هایی که در ذهن داشتید پاسخ بدهیم.